Drakensang

wpis w: 3D, Akcja, Klienckie | 0

Drakensang to gra cRPG której formuła jest bardzo rozbudowana. Sposób w jaki rozpoczyna się gra jest w zasadzie bardzo standardowy. Żadnego gracza nie zaskoczy sposób wprowadzenia do gry. Motyw jest następujący: Ardo to nasz stary przyjaciel, który wysyła nam list w którym prosi nas o przyjazd do miasta Ferdok. Dotarcie tam wymagać będzie od gracza wykonania kilku zadań. Świat Aventurii jest brutalny dlatego po przybyciu do miasta okazuje się że Ardo został zabity. W świecie wirtualnym Drakensang możemy stawić czoła przeznaczeniu oraz potężnym magom i smokom.

2

Zaprogramowanie bohatera polega po prostu na wyborze jednego z 20 archetypów postaci. Nie mamy wpływu na wygląd postaci przez co w grze można napotkać łysych bitewnych magów również płci pięknej. chociaż w tym wypadku wiele osób zapewne uzna że płeć piękna powinno znajdować się w cudzysłowie.

Jeśli osiągniemy poziom ekspercki zyskujemy wpływ na atrybuty postaci takie jak odwaga, spryt, intuicja, charyzma, zręczność, zwinność, budowa i siła. Inne wartości które mogą się zmieniać to zdrowie, energia magiczna czy wytrzymałość.

4

W Drakensang zbiera się punkty przygody które wpływają na wartość umiejętności. Innymi punktami również zbieranymi przez graczy są punkty doświadczenia poprawiające statystyki bohatera. Postać ciągle można rozwijać dzięki uczeniu jej kradzieży, leczenia, ataków specjalnych lub nowych czarów. Aby dopełnić umiejętności bohatera należy utworzyć wraz z innymi bohaterami drużyny. Drużyny te są czteroosobowe. Gotowa drużyna może ruszyć do walki. Czas potyczek jest czasem rzeczywistym jednak polecenia możemy wydawać każdemu z herosów osobno. Na placu boju często okazuje się ze przeciwnik jest liczniejszy. co więcej większa siła przeciwnika wpływa na wielkość obrażeń krytycznych postaci. Otrzymanie piątej rany wyklucza zawodnika z dalszej walki- nie następuje jednak śmierć postaci a jedynie utrata nieprzytomności tak samo jak w sytuacji utraty wszystkich punktów zdrowia. Aby gra została zakończona musi polec cała drużyna co nie zdarza się na szczęście zbyt często.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz