Tera

wpis w: Aktualności | 0

Grę rozpoczynamy od poznania historii dwóch kontynentów. Większość gier Fantazy opowiada o podzielonych wojną krainach, które nie wiadomo jak powstały i o co toczą wojnę- tutaj czeka nas niespodzianka.  Kontynenty w Tera powstały za sprawą dwóch tytanów. Arun i Shara to ziemie wyśnione przez mitycznych bohaterów. Wszystkie krainy, potwory, prawa rządzące tymi światami są wymysłami tytanów. Standardowo pojawiają się też siły Zła próbujące pogrążyć w chaosie i zniszczyć świat Tera.

Pomiędzy wykonywaniem zadań czekają na nas cut-scenki. Po przeprawie z samouczkiem docieramy do kontynentu. Podróż jest niezwykle pasjonująca , a podtarciu do celu możemy napawać się pewną nowością prowadzoną przez twórców gry. Charakterystyczne dla Tera jest celowanie. Postacią poruszamy za pomocą klawiatury a namierzamy i atakujemy myszką. Nie mamy tu do czynienie z banalną i nudną sytuacja gdy oznaczamy przeciwnika i walimy palcem w guzik tak długo, aż przeciwnik padnie. Tera jest niezwykła ze względu na to ze kursor zostawiony został celownikiem. Nie możemy oznaczyć celu, trzeba polegać na zręczności i refleksie bo przeciwnicy robią uniki i skaczą. fajna opcją jest też możliwość łączenia ataków.

2

Oczywiście zanim rozpoczniemy grę musimy wybrać jeden z 7 dostępnych gatunków. Do wyboru mamy: Popori, Elin, Aman, Baraka, Castanic, Elfy i Ludzi.

Popori to sympatyczne zwierzaczki, drobne i łagodne. Żyją w zgodzie z natura. Często SA lekceważeni przez inne rasy, które nie dostrzegają ich siły i uporu. Szybko się uczą, pływają,  zbierają zioła i są wyśmienitymi lekarzami.

Elin- kolejna rasa walcząca spokój i szanująca naturę. Postać wygląda bardzo kobieco a jej atrybutami są słodkie uszka i ogon. Te stworki słyną z inteligencji i czarnego humoru

Aman- przedstawiciele tej rasy są świetnymi wojownikami. Zawsze lojalni i bardzo wytrzymali na obrażenia krytyczne i ogłuszenia. Są bardzo bezpośredni i szczerzy.

Baraka- rasa mędrców i filozofów. Używają swojej olbrzymiej wiedzy zarówno w polityce, magii jak i sztuce wojennej. Tworzą biblioteki i akademie. Co więcej tworzą magiczne bronie.

Castanic- bardzo  sprytna i porywcza rasa. Są zdolnymi artystami i rzemieślnikami. Doznają mniejszych obrażeń w takcie upadków a ich talent kupiecki jest niezwykle ceniony przez sojuszników.

Wysokie Elfy- posiadają „Rdzeń” dlatego szkolą najlepszych magów wojny.Potrafią zregenerować całą manę, teleportować się do rodzinnego miasta i bardzo szybko gromadzić esencję.

Ludzie-pełni zaufania. Doskonali łucznicy i wojownicy. Szybko wytwarzają lekkie pancerze. Mają dużą odporność na efekty powalające i paraliżujące.

3

Wygląd bohatera możemy modyfikować, w niektórych rasach możemy wybrać również płeć. Kolejnym krokiem jest wybór klasy postaci. Łącznie jest ich 8 i w trakcie bitwy mają różne zadania. Berzerker i Slayer zadają potężne ciosy i powodują wielkie obrażenia. Warrior i Lencer mają za zadanie przykuwanie uwagi wroga i to oni odnoszą największe obrażenia. Atak z bezpiecznej odległości to specjalność Sorcerer i Archer. Ogólną opiekę nad drużyną sprawuje Mystic i Priedt. Tak wiec Tera jest grą całkowicie drużynową. Gracz uzyskuje dostęp do tzw. lochu w którym wraz z drużyną walczy ze złem.  Czasami wywiązują się walki między bardziej doświadczonymi początkującymi graczami. Ręczne celowanie daje w takim przypadku dużą przewagę zręczniejszemu z nich.

1

Kolejnym elementem tej gry jest polityka. Członkowie gildi wybierają spośród siebie Vanarchów czyli władców danego terytorium. Aby zostać władcą należy dowieźć swojej wartości walcząc na arenie lub promując siebie w grze i portalach społecznościowych. Jest to dość nowatorskie rozwiązanie jednak w tej grze jak najbardziej się sprawdza.

Grafika gry jest bardzo dopracowana. Dużo kolorów, szczegółów oraz możliwość ulepszania uzbrojenia sprawia że gra jest nie tylko pasjonująca ale też przyjemna wizualnie. Magiczne kamyki pozwalają na  udoskonalanie wyposażenia. Postaci kobiece charakteryzują się tym że im bardziej skąpa zbroja tym lepiej chroni. Mało logiczne ale za co jak efektowne 🙂

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz