Travian

wpis w: Przeglądarkowe, Strategiczne | 0

Rzymska strategia klasycznym wydaniu gry przeglądarkowej. Akcja gry rozgrywa się w czasach gdy Imperium Rzymskie walczyło z barbarzyńskimi plemionami zamieszkującymi Germanię i Galię.

Na początku gry wybieramy frakcję- różnią się one między sobą cechami. Teutoni SA specjalistami od ataku, Galowie- obrony, trzecią formacja są Rzymianie, którzy posiadają obie te cechy jednak w mniejszym stopniu. Następnie wybieramy jedną z 10 jednostek np. piechotę, machiny oblężnicze lub kawalerię. Atak, szybkość czy obrona są charakterystyczne i niepowtarzalne dla każdej z nich. Specjalni bohaterowie wpływają na rozwój naszej armii. Siła i ekwipunek jaki dostajemy zależny jest od wykonywania różnorodnych zadań.

1

Cała rozgrywka polega na budowie, rozwijaniu i bronienia miasta. Budowa wioski jest znacznie ułatwiana przez samouczek dotaczający nam zadań. Niezwykle ważne jest wybudowanie budynków rekrutacji jednostek. Doglądania wymaga nie tylko budowa ale również ilość posiadanych surowców.  Na potęgę osady wpływ ma ilość wybudowanych konstrukcji specjalnych.

Grafika gry jest prosta, nieco komiksowa i karykaturalna. Jednak niemożna twórcom odmówić dopracowania detali. Grając w nią dzięki usytuowaniu i specyficznym kreowaniu postaci przenosimy się w komiks o przygodach Asterixa.

3

Dość charakterystyczną cechą tej gry jest end-game. Po upływie 100 lub 300 dni (zależne od typu serwera) wszyscy gracze bez wyjątku zostają atakowani przez Natarów. W czasie obrony każdy gracz stara się wybudować Cud. Ten komu się to uda najszybciej –zostaje zwycięzcą sezonu i serwer samodzielnie się resetuje alby zabawa mogła rozpocząć się od początku.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz