Ikariam

wpis w: Aktualności | 0

Jeśli lubisz gry strategiczne, których akcja rozgrywa się w starożytności koniecznie przetestuj Ikariam. Gra jest darmowa i polega na stworzeniu antycznego imperium. Świat gry podzielony jest na archipelagi. Na każdej wyspie może znajdować się łącznie 16 graczy. Każdy z nich zakłada swoją własną wioskę i stara się przekształcić jaw prawdziwe Polis.

2

Potega państwa-miasta opiera się przede wszystkim na surowcach ponieważ bez drewna i kamienia niczego nie wybudujemy. Do dyspozycji mamy również towary luksusowe takie jak wino, marmur, kryształ lub siarka. Ikariam nie przypomina innych gier w których tez celem zabawy jest rozwijanie miasta. Różni się od nich tym że gracz nie może założyć tartaku ani innego miejsca pozyskiwania surowców. A wszystko dlatego, że są one dobrem wspólnym dla całej wyspy i każdy ma prawo z nich korzystać. Ponieważ każdy korzysta, każdy ma tez obowiązek dbać o budynki i unowocześniać je. Jeśli chodzi o surowce luksusowe każdy gracz ma dostęp tylko do jednego rodzaju dóbr. Aby zdobyć pozostałe trzeba wybrać się za morze. Gracz rozporządza mieszkańcami wioski decydując kto w danym momencie ma się zajmować jakimi pracami. Aby wszystko funkcjonowało prawidłowo należy pamiętać aby zachowana była równowaga miedzy przychodami i wydatkami. Należy równomiernie rozwijać handel, zbieractwo i oczywiście armię, którą będziemy wykorzystywać do podbojów. W grze istotny jest poziom zadowolenia mieszkańców ponieważ oni nie tylko generują koszta ale też są źródłem przychodów dzięki swojej pracy i plądrowaniu innych miast.

1

Ważnym elementem gry, który często bywa na początku niedoceniany, jest dyplomacja. Sojusze i rozejmy są często bardziej korzystne dla nas niż toczenie wojen. Jeśli jednak dojdzie do walki w grze dostępne są dwa rodzaje bitew- lądowe lub morskie. W czasie każdego starcia jednostki należące do gracza umieszczane są w slotach. O zwycięstwie lub przegranej decyduje pozycja jaką dana jednostka zajmuje. Broniąc się przed wrogiem nie możemy dopuścić aby przeszedł dalej, zaś gdy sami atakujemy zwyciężamy jeśli przejdziemy za linię obrońców. Ciekawostką w grze są bonusy –niestety w większości płatne- polegające na przykład myleniu szpiegów przeciwnika lub ochronie przed kradzieżą w magazynach.
Ikariam to bardzo rozbudowaną gra strategiczno ekonomiczna o dobrze zbudowanym, dość intuicyjnym interfejsie.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz