Nosgoth

wpis w: Aktualności | 0

Od wieków ludzie bali się tego co czai się w ciemności. W każdej kulturze, pod każda szerokością geograficzną i w każdej epoce pojawiają się mroczne zjawy wysysające krew. Zmienia się sposób ich zachowania- czasem są dzikimi bestiami opanowanymi przez żądzę krwi lub gustownymi gentlemanami przemieniającymi się w nietoperze. Od zawsze w naszej podświadomości istniały wampiry. Człowiek, który znajduje się od wieków na szczycie łańcucha pokarmowego nie mógł znieść sytuacji gdy to on był ofiarą. Tak narodzili się łowcy wampirów. W grze Nosgoth możesz wcielić się w dowolna postać i opowiedzieć się po jednej ze stron tego krwawego konfliktu liczącego setki lat.

1
W początkowej części gry do wyboru mamy dwie klasy postaci dla każdej z ras. Człowiek może zostać Hunterem i atakować monstra przy użyciu granatnika i klasycznej kuszy. Dodatkowymi umiejętnościami Huntera jest blokowanie wroga łańcuchami oraz atakowanie za pomocą wybuchowych strzał. Drugą profesja dla ludzkiego wojownika jest Alchemist. Jego atak polega na rzucaniu fiolki ze światłem które jak wiadomo jest śmiertelnie niebezpieczne dla Wampirów. Może wykorzystywać do obrony ogniowa zaporę, która świetnie powstrzyma niejednego mrocznego jegomościa.
Krwiopijca może wybierać z pośród klas takich jak Reaver i Tyrant. Reaver rzuca dymnymi bombami w celu uzyskania zasłony dymnej gdy chce się ewakuować, a jego atak polega na rzuceniu się z ogromnym pędem na ofiarę. Tyrant szarżuje a po przebiciu się przez obronę ludzi wykorzystuje „Grodnu slam” czyli uderza w ziemię z wielką siła przez co rani znajdujących się w pobliżu ludzi. Do ucieczki nie potrzebuje specjalnych sztuczek wystarcza że posiada umiejętność ignorowania bólu i zmniejszania zadawanych w ty czasie obrażeń o 85%. Czegóż chcieć więcej?!

4

Na kolejnych poziomach gracz zbiera artefakty służące do odblokowywania następnych postaci. Nowi ludzcy bohaterowie to: Prophet uzbrojony w dwa pistolety, Scout posiadający łuk oraz Vanguard, którego tarcza blokuje 90% uderzeń zadawanych od przodu.
Dodatkowymi klasami postaci dla Wampirów są: Deceiver- posiadający moc niewidzialności oraz przybierania wyglądu losowego człowieka. Dobija on rannych ciosem w plecy. Kolejną nową klasą jest Sentinel- jedyny potrafiący latać Wampir w tej grze. Może porwać przeciwnika i zrzucić go z wysokości. Ostatnią klasa jest Summoner władający kulą z Ciemną Energią i przywołujący posiłki na pole walki.

2

Każdy mecz w grze składa się z dwóch trwających po 10 minut rund. Taktyka zależna jest od gatunku naszej postaci. Jako człowiek nie mamy szans w pojedynku jeden na jednego. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Vanguard, który takie starcie jest w stanie wygrać co więcej może on ranić wrogów toporem z bliska lub rzucać nim i atakować na odległość. Pozostali ludzcy bohaterowie lepiej radzą sobie w walce z dystansu, dużym ograniczeniem jest dla nich ukształtowanie terenu ponieważ niemieją się w spinać. W grupach mają dużą siłę a ich ataki są bardziej strategiczne. Wampiry natomiast umieją wspinać się po budynkach i atakować z różnych stron. Wampir przeciwko trójce ludzi niema szans. Najlepsza strategia dla Wampirów jest rozbicie szyku ludzi za pomocą mocy Summonera i atak na rozproszonych przeciwników.
Gra z pewnością jest warta uwagi ze względu na ciekawe, ciężkie do przewidzenia rozgrywki. na mapach możemy znaleźć wiele miejsc idealnych do strategicznej walki Ludzi, jednak twórcy gry nie zrobili z nich warowni nie do zdobycia dlatego zawsze trzeba się pilnować. W każde miejsce może wedrzeć się Wampir, choć wdarcie się do bronionych przez ludzi budynków często jest karkołomnym zadaniem. Mroczne i krwawe walki cudownie podkreślają wszelkie atuty zarówno Ludzi jak i Krwiopijców.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz