Stronghold Kingdoms

wpis w: Aktualności | 0

Stronghold Kingdoms to kolejna gra z serii Stronghold zaprezentowana przez FireFly Studios. Z poprzednimi częściami łączy ją charakterystyczna grafika. Mamy tu do czynienia z przeglądarkową grą strategiczną której realia nawiązują silnie do średniowiecznej Europy. Standardowo na początku towarzyszy nam samouczek, postać z początku jest niska rangą, a zamek wyjątkowo skromny. Postać w która się wcielamy to szlachcic, który chce poszerzać swoje włości i zdobywać coraz większe wpływy w średniowiecznej Europie.

2

Zaczynamy od wybudowania kilku budynków, które zaczynają ożywać. Twórcy zadbali aby rzemieślnicy wykonywali swoje prace i aby nasz zameczek tętnił życiem. Na początku naszym głównym celem będzie odpędzanie atakujących nas wojsk. Aby to osiągnąć musimy pozyskiwać surowce i kupować machiny obronne, budować umocnienia. Nasz szlachcic stopniowo awansuje co odblokowuje nam nowe technologie i wiele opcji. Zwiększając pozyskiwanie surowców unowocześnimy wojsko, rolnictwo, przemysł ale też edukację.

4

W grze nie tylko liczy się rozwój militarny i gospodarczy ale tez kulturalny kraju. Szlachcic chcąc zostać najpotężniejszym władcą musi rozbudowywać swoja twierdzę i sprawić aby była nie do zdobycia dla wrogich wojsk. Nowością w grze są karty które dostarczają nam dużą pulę surowca, przyspieszają produkcję lub zwiększają siłę naszych wojsk. Twórcy gry przygotowali dla nas około 700 badań pomagających rozwinąć rożne gałęzie przemysłu i nie tylko. Świat gry jest bardzo rozbudowany i oryginalny. Budowanie baszt, fortów i umocnień z pewnością jest ciekawe jednak smaczku grze dodaje możliwość interakcji z innymi graczami. Możemy handlować, wymieniać się, zawierać sojusze lub atakować się wzajemnie.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz