The Settlers Online

wpis w: Aktualności | 0

Jeśli masz ochotę na grę nie za długich seriach i nie jesteś nolife’m polecam Ci przetestować The Settlers online. Gra jest darmowa i przypomina pierwsze części gry The Settlers. Na początku gry mamy tutorial w którym uczymy się zawiłych zależności produkcyjnych. Następnie gramy już samodzielnie w nieco średniowiecznej scenerii. Interfejs jest prosty w obsłudze i dobrze przemyślany dlatego posługiwanie się nim nie nastręcza żadnych trudności. W grze zarządzamy osadą i podbijamy nowe tereny. Wydobywamy surowce w miejscu wskazanym przez geologa oraz wycinamy drzewa. Z drewna budujemy domy i budynki produkcyjne. Aby praca ruszyła pełną para musimy zadbać o to aby nasi robotnicy mieli wystarczającą ilość narzędzi i jedzenia.

 

3

Osada znajduje się na wyspie dlatego ważne jest rozwijanie rybołówstwa aby dostarczyć pożywienia ludziom. Żeby lepiej poznać swoją wyspę wysyłamy podróżników na wyprawy odkrywcze, możemy też wysłać geologów aby odkryli nowe złoża surowców. W czasie pierwszej rozgrywki mamy za zadanie wybicie okolicznych band aby zapanował spokój. Ważne jest ciągłe utrzymywanie wojska i wysyłanie ich do walki z innymi osadami. Na początku gracz powinien skupić się na budowie – możemy zbudować ponad 50 budynków. Trzeba zadbać o produkcję żywności i narzędzi oraz oczywiście broni. Na mniej więcej 17 poziomie głównym celem staje się walka. Duża ilość mieszkańców umożliwia nam powołanie dużej armii i najazdy na inne osady. Żeby mogło powstać wojsko musimy zbudować koszary i powołać generała. On zajmie się rekrutacja i szkoleniem żołnierzy. potrzeba na to trochę czasu oraz masę surowców do wytworzenia broni (takiej jak łuki, kusze i miecze). Cała walka odbywa się właściwie za zasłoną kurzu i nie mamy na nią wpływu. Nie ma tu również możliwości odbywania pojedynków PvP. Możemy jednak zrzeszać się w gildie, handlować z innymi graczami i wyruszać na wspólne wyprawy wojenne.

2
Grafika w grze jest dobra. Zawiera dużo szczegółów dzięki czemu widzimy różne tekstury i dokładnie pracę naszych osadników. Gra wygląda bardzo solidnie również dzięki dopracowanym animacjom. Duży bo aż 10 krotny zoom pozwala przyjrzeć się dokładnie drewnianym chatom i brukowanym uliczkom.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz