Uptasia

wpis w: Aktualności | 0

Uptasia to gra która jest świetnym przykładem mixu dwóch typów gry. Cała fabuła rozgrywa się w XIX wieku jednak nie uświadczymy tu wojny, wojsk ani nawet zwykłej walki. Jednym z typów gry do jakich możemy zaliczyć Uptsię jest na pewno kategoria: gra ekonomiczna. Pierwszym naszym zadaniem będzie rozbudowa miasteczka. Czekają nas typowo ekonomiczne rozwiązania. Po miasteczku poruszamy się sympatyczną panią, która żadnej pracy się nie boi 😉 Możemy bez obaw posłać ją do wydobywania kamieni lub na wyrąb drzew.

1

Gra jest w całości po polsku dlatego bardzo łatwo przyjdzie nam nauczenie się stawiania budynków. Do wyboru mamy wiele różnych zakładów pracy. Możemy wybudować kwiaciarnię, restaurację lub na przykład fabrykę makaronu. Oczywiście typowe miejsca produkcyjne również musimy tworzyć by miasteczko się rozwijało. Nie może zabraknąć kopalń, piekarń czy stolarń. Wytworzone produkty możemy sprzedawać ludziom na targu. W grze waluta są dukaty i rubiny. Dukaty są potrzebne do rozbudowy i unowocześniania miasteczka. Otrzymujemy je przy rożnych okazjach. Jednym ze sposobów na otrzymanie naszej waluty jest zabawa w szukanie obiektów. Dla tych którzy niewiedzą na czym polega taka zabawa już wyjaśniam. Gracz ma za zadanie wyszukać na obrazku konkretny obiekt w z góry wyznaczonym czasie. Obiekty których będziemy poszukiwać to często bardzo zwyczajne przedmioty, które łatwo przeoczyć np. wazon, pułapka na myszy. Im szybciej znajdziemy zguby tym szybciej otrzymamy zapłatę. Warto zabawić się również w bicie rekordów w odszukiwaniu przedmiotów. Grając w szukanie przedmiotów zdobywamy dukaty potrzebne do budowy budynków co z kolei odblokowuje nam kolejne poziomy.

3

Grafika gry jest całkiem dobra, rozdzielczość wysoka, a dźwięk i muzyka naprawdę bardzo fajne- spokojne, dające się skupić przy szukaniu zgub. Łatwo się przy tej grze odprężyć i poćwiczyć spostrzegawczość. Uptasia jest bardzo oryginalnym połączeniem gry ekonomicznej i ćwiczenia spostrzegawczości. Jest to darmowy sposób na bardzo przyjemny wypoczynek i rozluźnienie.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz