Warframe

wpis w: Aktualności | 0

Obcy kontra … nowocześni samuraje. Warframe to darmowa gra przeglądarkowa która nie ma jakiejś odkrywczej fabuły. W zasadzie fabuły tam naprawdę niewiele- mamy uniwersum w tle i podbity Układ Słoneczny. Zadaniem gracza jest walka z kosmicznymi najeźdźcami. Wcielamy się w wojowników tenno. Nowoczesne zbroje, karabiny, pistolety i broń biała to wszystko co posiadamy i nic więcej nie jest nam potrzebne. Misje są generowane pół losowo, co oznacza że mapy powstają ze stałych elementów połączonych w losowy sposób.

Stałe elementy podzielone są na kategorie np. lodowe jaskinie, kopalnie, stacje badawcze. Start, meta i cel łączone są w sposób losowy. Zaliczenie misji powoduje odblokowanie kolejnej, gdy już zaliczymy cały zestaw misji dostajemy dostęp do kolejnych planet Układu Słonecznego.

1

Umiejętności naszego bohatera są uzależnione w dużej mierze od rodzaju pancerza jaki dla niego wybraliśmy. Na początku gry możemy wybierać tylko pomiędzy trzema rodzajami, ale w dalszej części gry bez problemu kupimy ulepszenia w sklepie lub zbudujemy sami. W trakcie misji można zdobywać surowce potrzebne do budowy nowego sprzętu oraz schematy jak je wykonać. Niektóre misje większość graczy powtarza po kilka razy aby zdobyć jak największą ilość surowców i schematów. Gra jednak za każdym razem jest inna dzięki generowaniu misji na nowo.

Warframe to gra kooperacyjna tak więc możemy grać w nią sami, ale to w zasadzie bezcelowe i daje nam możliwość tylko skradania się, bo inaczej zginiemy. W tą grę trzeba grać w trybie online. Nawet z zupełnie przypadkowymi ludźmi gra staje się bardzo dynamiczna i emocjonująca. Dobre uzbrojenie powoduje ogromne zniszczenia i wybuchowy charakter potyczek. Broń oraz pancerz będzie awansować na wyższe poziomy w skutek korzystania z nich. Broń możemy dowolnie wymieniać bez względu na to jaki pancerz posiadamy. Liczne mody umożliwiają nam większą szansę na trafienia krytyczne lub obrażenia od żywiołów. Mody możemy wzmacniać energią innych modów więc gra jest bardzo dynamiczna.

2

Naszymi wrogami z którymi walczymy w Warframe są liczne potworki. Spotkamy tu mordercze roboty, bossów, zmutowane zombie oraz opancerzonych komandosów. Mają oni nie tylko przewagę ale również to czego brakuje przeciwnikom w wielu grach czyli spryt. Nasi wrogowie są ruchliwi, mają różne wzorce zachowań, korzystają z osłon i zmieniają pozycje w sprawny sposób.

Grając w drużynie możemy wzajemnie ratować się w gardłowych sytuacjach. Warto zaznaczyć że wzorując się na innych grach twórcy Warframe wyposażyli pancerz w 4 umiejętności specjalne. Trzy z nich są zwykłe ale czwarta to super moc. Dzięki temu rozwiązaniu na późniejszych etapach dużą role odgrywa strategia. Najlepiej dobranymi drużynami są te składające się z postaci bijącej jeden konkretny cel ale z ogromną siła, postać która leczy, tank oraz gracz z obrażeniami obszarowymi.

3

Jeśli chodzi o grafikę i muzykę te stoją na wysokim poziomie. Muzyczka nieco orientalna jest przyjemna i w zasadzie relaksująca. Grafika sprawia że ta zręcznościówka wygląda bardzo widowiskowo i jest dynamiczna. W nowej aktualizacji możemy wybrać lokacje domowe które mogą być projektowane przez graczy. Mamy wówczas możliwość walki z innymi graczami jednak nie są to prawdziwe pojedynki PvP.

Podsumowując: Warframe jest dynamiczna zręcznościówką w której gramy z innymi. Technicznie jest bardzo dobra i wciągająca przez system ulepszania pancerzy. Bardzo dobra gra kooperacyjna, która tak szybko się nie znudzi.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz