General War

wpis w: Aktualności | 0

General War to darmowa gra której fabuła opiera się o realia II wojny światowej. Czekają nas tutaj elementy wiązane z budową i oczywiście cała masa walk. Grę rozpoczynamy od wybor dowódcy. Wybierać możemy spośród dziewięciu postaci kobiecych oraz jedenstu dowódców płci męskiej. Przedstawicieli płci pięknej to postaci zupełnie fikcyjne, natomiast mężczyźni w grze są postaciami inspirowanymi historycznymi osobistościami. Wśród generałów możemy odszukać Roosevelta, Churchilla a nawet Hitlera. Każda postać ma swój opis historyczny, który nie wpływa zupełnie na późniejsza rozgrywkę. I dobrze ponieważ pisy nie są prawdziwe i niektóre z nich są co najmniej niedorzeczne. Przykładem może tutaj być chociażby Roosevelt, który został scharakteryzowany jako flirciarz-astronom pijący po 10 szklanek Martini dziennie. Początek gry stanowi rozbudowany tuto rial ułatwiający przyswojenie sobie zasad panujących grze.

3
Typy rozgrywki mamy tu dwa: budowę miasta lub walkę. Zbudowanie miasta pozwala nam wytwarzać wszystko co niezbędne będzie naszej armii no i oczywiście zbierać podatki. Możemy również ulepszać budynki, sprzęty, wyposażenie wojska. Ulepszanie biura podatkowego skutkuje większa ilością pozyskiwanych pieniędzy. Samouczek podsyła nam zadanie za których wykonanie czeka nas nagroda w postaci surowców, złota, srebra, doświadczenia oraz Punktów Reputacji. Wszystkie z tych rzeczy możemy pozyskać również na drodze walki. Bitwy rozgrywać się będą na izometrycznej siatce dlatego grafikę możemy tu określić jako 2,5 D.
W General War jednostki podzielone są na trzy klasy. Relacja między poszczególnymi klasami jest stosunkowo prosta: czołgi wygrywają z piechotą a piechota z artylerią. Każda jednostka ma swoje oddzielne statystyki takie jak obrona, zasięg ruchu i ataku, punkty życia no i oczywiście sam atak.

4

Każda z naszych jednostek może zostać generałem i podnieść statystyki za pomocą dodatkowych przedmiotów. Sposób walki wygląda następująco: wybraną jednostkę przesuwamy na miejsce z którego chcemy rozpocząć atak i wskazujemy jej cel. Dodatkowymi możliwościami Sa ostrzały powietrzne lub rakietowe.
General War to nie tylko budowanie miasta-bazy i walka, to również tworzenie sojuszu zwanego Korpusem. Możemy brać udział w masowych walkach lub atakować innych graczy zabierając ich surowce.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz