War Thunder

wpis w: Aktualności | 0

Zawsze marzyłeś o lataniu samolotem? Pilotowaniu kawałka historii? War Thunder daje graczom możliwość zostania pilotem samolotu z czasów II wojny światowej. Wystarczy utworzyć darmowe konto alby dostać dwa modele samolotów i oczywiście samouczka. Przejrzysty samouczek pozwala w krótkim czasie opanować podstawowe manewr, których przydatnośc docenimy na polu bitwy.

Do wyboru mamy 3 sposoby pilotowania naszych bogów przestworzy.

1

Całkowite wspomaganie pozwala płynąć bardzo płynnie i lekko. Amunicja jest nielimitowana więc nie trzeba się na niej skupiać. Można gać się ponieść rozgrywce. W trakcie rozgrywki nie jesteśmy ograniczani tłem historycznym dlatego na niebie mogą pojawiać się w tym samym czasie samoloty USA, ZSRR, Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Tak właśnie wygląda pilotowanie w trybie zręcznościowym.
Drugi typ- historyczny- najbardziej oddający trud pracy pilota jest oczywiście najtrudniejszy. Całą bitwę oglądamy kabiny pilota w której jest ciasno, niemożna się obracać i wydawać się może że dzieje się stanowczo za dużo na raz. Musimy wybrać ustawienia silnika, rodzaj mieszanki paliwa, korygować ciągle tor lotu. Nasz maszyna już nie porusza się z taką lekkością jak w pierwszym trybie, co więcej odczuwamy różnice sterowności w zależności od ilości amunicji bomb. Twórcy gry zadbali o realizm nie tylko w kwestii sterowania samolotem. Tło rozgrywek jest historyczne- biorą w nich udział konkretne narodowości ponieważ mamy tu do czynienia z rekonstrukcjami bitew II wojny światowej. Tak więc gracz może brać udział w np. bitwie o Anglię.
Trzecim trybem jest tryb realistyczny. Jest to okrojona ale nadal perfekcyjna wersja wcześniejszego trybu. Musimy zmagać się ze słaba widocznością i ciągłym korygowaniem lotu. Strzelanie i bombardowanie nie jest już tak proste jak w trybie zręcznościowym, dodatkowo należy pamiętać o lądowaniach w celu uzupełnienia paliwa i amunicji. W starciach tak samo jak w trybie historycznym biorą udział konkretne narodowości.

3
Gra oferują nam cały wachlarz misji single player. Tryb historyczny jest tu również dostępny przy z góry ustalonych ustawieniach takich jak poziom, stronnictwo i model samolotu. Dodatkowa gratką dla fanów podniebnych bitew są misje kooperacyjne o których twórcy gry na szczęście nie zapomnieli. Możemy niszczyć cela naziemne, a nawet przejmować całe lotniska.

Wisienką na torcie w przypadku War Thunder jest grafika. Detale tej gry przeglądarkowej przewyższają te jakie możemy zaobserwować w wielu grach płatnych. Lasy i miasta z lotu ptaka zapierają dech w piersiach za sprawa swojego realizmu. Gra mimo że o tematyce wojennej nie jest pozbawiona subtelnych efektów takich jak promienie słońca pomiędzy delikatnymi chmurami. Prawdziwy majstersztyk. Dobrze rozwiązana jest też sprawa uszkodzeń- samolot podzielony jest na sekcje, których uszkodzenie powoduje różne skutki a nie tylko smugę dymu. Strzelając w skrzydło robimy dziury w poszyciu, a w kokpit spowodujemy śmierć pilota.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz