World of Tanks

wpis w: Aktualności | 0

Ta gra przeznaczona jest szczególnie dla pasjonatów – oni z pewnością docenia wierne odwzorowanie maszyn z II wojny światowej. W grze wcielamy się w czołgistę. Mamy tu do czynienia z symulatorem czołgów prawdziwego zdarzenia. Pojazdy trzeba wybierać w sposób bardzo przemyślany aby cieszyć się w pełni walkami. Mamy tu wiele opcji i wariantów gry. Jednym z nich jest walka z innymi graczami jednak za nią nie otrzymamy żadnych punktów i nie podniosą się nasze statystyki. Jest to jednak fajny trening przez prawdziwymi walkami. Unikatowe czołgi możemy zdobywać za złote żetony jednak ni ejest to jedyne zastosowanie żetonów- pozwalają one również kupić lepszą amunicję lub dodatkowe miejsca w garażu.

1

Gra jest tak dopracowana, że odczuwa się nie tylko ciężar maszyn ale również najmniejsze drżenia maszyny. Jak w prawdziwym czołgu- trzeba zatrzymać „trumnę”, dokładnie wycelować mimo drżenia, załadować i wystrzelić. Czas jaki potrzebujemy na załadunek zależy od doświadczenia załogi ale tez od kalibru amunicji.

Uzbrojenie, które jest dla nas dostępne to wyposażenie ZSRR, III Rzeczy oraz Stanów Zjednoczonych. Gra ciągle jest rozwijana i niedługo mają dołączyć maszyny japońskie, francuskie i brytyjskie. Na razie do wyboru mamy mniej więcej 150 maszyn wśród których są nie tylko czołgi, ale też samobieżne działa. Głównymi bohaterami są tu oczywiście czołgi, dlatego do wyboru mamy trzy typy (lekkie, średnie i ciężkie).

Gramy w drużynach piętnastoosobowych- dwie drużyny na serwer. System namierzania jest bardzo interesujący dlatego że wrogie oddziały są dla nas jakby niewidoczne za to „widzi” je nasz czołg. Gdy wykryje wroga przekazuje informacje do pozostałych członków drużyny o położeniu przeciwnika. Lekkie, szybkie maszyny idealnie sprawdzają się do roli namierzania i oznaczania na mapie przeciwników. Same mapy są bardzo dobrej jakości i narzucają graczom różne sposoby działania. Czołgi są opancerzone jednak trzeba uważać ponieważ czasami nawet nasza super maszyna może nie wytrzymać odstrzału, a niektóre pociski są w stanie zniszczyć czołg za jednym strzałem.

2

Scenerie walk są różne. Będziemy toczyć boje zarówno na polach i wąwozach ale też w miastach między budynkami. Cel gry jest chyba oczywisty- trzeba zniszczyć czołgi wroga lub przejąć jego bazę. Każda wygrana rozgrywka to dla nas punkty doświadczenia i kasa. Czas trwania pojedynczej walki to od 15 sekund do 15 minut. Jeśli już zostaniemy zestrzeleni nie musimy czekać bezczynnie na koniec walki. Możemy opuścić serwer i rozpocząć bitwę na kolejnym. Daje nam to możliwość prowadzenia kilku walk niemal jednocześnie. Więcej bitew oznacza więcej doświadczenia i pieniędzy za które możemy kupić amunicję i ulepszenia. Oczywiście pieniądze wydajemy też na naprawy uszkodzeń po walce. Jeśli chodzi o punkty doświadczenia to służą one rozwijaniu nowych technologii i ulepszaniu np. silnika.

Grafika gry jest nieco szarobura. Nie uświadczymy tu żywych wiosennych kolorów. Ale przecież jest to gra wojenna więc powinny starczyć nam obłoki dostojnie sunące po niebie i promienie słońca muskające potężne kolosy. Muzyka zdecydowanie przewyższa grafikę. Dopasowuje się ona do sytuacji na polu bitwy dlatego usłyszymy zarówno techno wprowadzające w bitewny trans ale również smętne symfonie wśród chmur dymu po wystrzale pocisku.

Podąrzaj admin:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz